Sprawca napadu zatrzymany

Policja ujęła mężczyznę oskarżonego w sprawie napadu na olsztyńskiego taksówkarza. Pierwsza rozprawa przed sądem odbędzie się 14 lutego.
Sprawca napadu to 24-letni mieszkaniec Katowic. Do zdarzenia doszło nocą z 7 na 8 września. Mężczyzna zamówił kurs z ul. Bałtyckiej na Stare Miasto. Gdy dojeżdżali do celu, pasażer zaczął dusić kierowcę. Krzyczał przy tym. Potem wyciągnął nóż i przyłożył mu do gardła. Doszło do szarpaniny. Taksówkarz zaczął trąbić. W tej sytuacji świadkowie zdarzenia zaalarmowali policję. Sprawcy postawiono mu zarzut zmuszania do określonego zachowania, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności i wypuszczono na wolność. Zaprotestowali taksówkarza twierdząc, że napastnik został potraktowany zbyt łagodnie.
Sprawą zajęła się olsztyńska prokuratura, która zmieniła kwalifikację czynu. Chcąc przedstawić mężczyźnie nowe zarzuty trzeba było go wezwać do Olsztyna. Ten zniknął. Udało się go w końcu złapać. Stało się to na dworcu w Szczecinie w trakcie rutynowej kontroli dokumentów. Pierwsza rozprawa przed sądem w tej sprawie odbędzie się 14 lutego. Oskarżony chce dobrowolnie poddać się karze.
mgres

naszat