Jasełka w szkole im. Polaków spod Znaku Rodła

W tym roku, 6 marca wypada 80. rocznica I Kongresu Polaków w Niemczech, na którym proklamowano 5 Prawd Polaków spod Znaku Rodła:
1. Jesteśmy Polakami!
2. Wiara Ojców naszych jest wiarą naszych dzieci!
3. Polak Polakowi bratem!
4. Co dzień Polak Narodowi służy!
5. Polska Matką naszą. Nie wolno mówić o Matce źle.
– to zdania wciąż aktualne, mądre, uniwersalne i bardzo potrzebne dzisiejszym pokoleniom Polaków w Polsce i poza jej granicami.
Tę tradycję kultywują nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych imienia Polaków spod Znaku Rodła przy ulicy Paderewskiego na Zatorzu.
Od wielu lat z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w szkole organizowane jest okolicznościowe spotkanie z mieszkającymi w Olsztynie Warmiakami, którym bliski jest Znak Rodła. Honorowym Gościem zawsze jest Arcybiskup Senior Edmund Piszcz. W spotkaniach uczestniczą przedstawiciele władz miasta oraz przyszli pracodawcy. Szkoła kształci między innymi przyszłych informatyków,logistyków i organizatorów reklamy, na sprzedawców i fryzjerów, a także stolarzy, tapicerów, krawców, fotografów oraz introligatorów.
W minioną środę w Zespole Szkół imienia Polaków spod Znaku Rodła odbyło się tradycyjne spotkanie świąteczno-noworoczne. Były okolicznościowe przemówienia i życzenia, był symboliczny opłatek, a młodzież zaprezentowała swe talenty w Jasełkach.

Mirosław Rogalski

naszat