Pierwszy etap robót przed dworcem na finiszu

Na tę wiadomość na pewno czekało wielu kierowców. Wykonawca węzła przesiadkowego przy dworcu głównym kończy pierwszy etap prac, który był chyba najbardziej odczuwalny.
Obecnie z tego powodu z ruchu wyłączona był duży fragment ul. Lubelskiej w sąsiedztwie dworca. Zamknięto z tego powodu przejazd z tej ulicy przez plac Konstytucji 3 Maja do ul. Partyzantów. Te utrudnienia się skończą. W związku z tym szykują się zmiany organizacji ruchu. Od soboty 13 stycznia nieprzejezdny będzie odcinek Partyzantów między rondem Bema a dworcem PKP. Na ul. Partyzantów wprowadzona zostanie nowa, tymczasowa organizacja ruchu. Zmiany dotyczyć będą głównie dostępności do pl. Konstytucji 3 Maja. Zmienione zostaną także trasy autobusów komunikacji miejskiej, które kończą lub zaczynają swoje kursy na przystankach przy dworcu PKP. Od 13 stycznia dojadą one pod dworzec ul. Kościuszki.
Pprzystanki z ul. Partyzantów zostaną przeniesione na pl. Konstytucji 3 Maja. W miejscu dotychczasowych zatok przystankowych zatrzymywać się będą jedynie busy prywatnych przewoźników.
Prace w tym miejscu mają potrwać do lipca 2018 roku.
mgres

naszat