Wielka Orkiestra 2018

Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia (w tym roku 14.01) odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane w tym dniu datki przeznaczone zostaną na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. W programie olsztyńskiego finału zaplanowano ponad 50 wydarzeń, między innymi występy i koncerty, kiermasze, darmowe porady lekarskie oraz wielkie granie na na Scenie Staromiejskiej oraz w Galerii Warmińskiej.
Olsztyński sztab WOŚP prowadzi Hufiec Warmiński ZHP imienia Ryszarda Knosały. Działa w nim 421. wolontariuszy, którzy z odpowiednimi identyfikatorami oraz puszkami, przy pomocy straży miejskiej i olsztyńskich taksówkarzy z trzech korporacji kwestować będą w różnych punkach miasta. Organizatorzy przypominają, że wolontariusze nie będą kwestować po domach. Znaleźć ich będzie można tylko na ulicach miasta oraz imprezach towarzyszących. Wśród nich koncerty, kiermasze ciast, zabawa w Galerii Warmińskiej, kąpiel morsów i wiele innych. Gwiazdą będzie zespół Manchester. Na scenie głównej zagrają też Guzik, Sara Szymczak, Brzoza Kabaret Band i Po Godzinach. Niedzielną zabawę zakończy tradycyjnie „Światełko do Nieba” zaplanowane o godzinie 20.00 na Starym Mieście i w Galerii Warmińskiej. Program olsztyńskiego finału WOŚP zamieścimy za tydzień.
Rozpoczęły się już licytacje, które trwać będą przez kilka tygodni. Można wylicytować między innymi meble, kursy językowe, kolekcję zabytkowych temperówek oraz Babę Pruską, którą, przekazał prezydent Piotr Grzymowicz,
O wszystkim poinformowano w Szpitalu Dziecięcym, podczas konferencji prasowej, w której wzięła udział młoda wolontariuszka. Olsztyński szpital od lat otrzymuje od fundacji Jurka Owsiaka aparaturę wartą miliony złotych.

Mirosław Rogalski

naszat