Dziennikarski opłatek w Kurii

We wtorkowe południe w Kurii Metropolii Warmińskiej odbyło się Spotkanie Opłatkowe, na które arcybiskup Józef Górzyński zaprosił przedstawicieli lokalnych mediów. Było podziękowania za dotychczasową współpracę, a także życzenia świąteczne dla całego środowiska dziennikarskiego. W rozmowach był czas na podsumowanie mijającego roku, a także informacje o najważniejszych wydarzeniach w Kościele Warmińskim w roku 2018.
Ten rok to przede wszystkim relacjonowanie obchodów 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Przy okazji jubileuszu o tym miejscu kultu maryjnego mówiły niemal wszystkie media. W przyszłym roku wypada 50. rocznica koronacji koronami papieskimi obrazu Matki Bożej w Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce. Do tego miejsca czciciele Maryi pielgrzymują od średniowiecza. Współcześnie w sanktuarium można spotkać pielgrzymów z całego świata.
W połowie przyszłego roku wydarzeniem będzie otwarcie Muzeum Archidiecezji Warmińskiej. Kończy się remont budynku. Trwają przygotowania do urządzenia stałej ekspozycji. Już teraz zapowiadane są wystawy okolicznościowe oraz ustala się zakres edukacyjnej roli nowej placówki.

Mirosław Rogalski

naszat