OSiR zaprasza do siebie (r)

 W zdrowym ciele zdrowy duch. To powiedzenie ma swoje podstawy. Tylko z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olsztynie możemy się tak poczuć, gdyż olsztynianie mają coraz więcej możliwości spędzania wolnego czasu poza domem.

W stolicy Warmii i Mazur mieszkańcy miasta oraz goście odwiedzający nasz region mogą, niezależnie od pory roku, aktywnie spędzać wolny czas.
– Naszą misją jest zagospodarowanie wolnego czasu wszystkim chętnym – powiedział Jerzy Litwiński, dyrektor OSiR-u. – Mamy odpowiednią bazę i wiele pomysłów na to, żeby mieszkańcy mogli z tego skorzystać. Dotyczy to nie tylko wakacji czy ferii zimowych. Z naszych usług można korzystać przez cały rok.
OSiR to organizator imprez sportowo-rekreacyjnych, ale także podmiot dbający o zdrowie i kondycję mieszkańców. Jest otwarty na współpracę z seniorami i całymi rodzinami.
– Wstępnie w kalendarzu na przyszły rok zaplanowaliśmy 140 imprez – poinformowała Beata Kardynał-Stawicka, koordynator promocji OSiR. – Będą to m.in. imprezy sportowe, rowerowe, biegowe, pływackie czy w triathlonie. Oprócz tego odbędą się imprezy rozrywkowe, taneczne czy majówka w Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel”.
Podczas zimowych wieczorów warto korzystać z pływalni. Obecnie OSiR proponuje „Aquasferę” przy al. Piłsudskiego oraz basen  zlokalizowany przy ul. Głowackiego. Obie pływalnie organizują zajęcia z wykwalifikowanymi pracownikami czy kursy nauki pływania. Warto śledzić aktualności i promocje.
Na terenie CRS „Ukiel”, o ile dopisze śnieg, powstają trasy biegowe dla narciarzy. Narty można wypożyczyć. Znajduje się tam również lodowisko. Pozostałe są zlokalizowane przy hali „Urania” oraz przy ul. Jeziołowicza. Można pojeździć na łyżwach czy pograć w hokeja na lodzie. Swój czas, jeśli będzie odpowiednia pogoda, będą mieli bojerowcy. Taki sprzęt jest bowiem do dyspozycji żeglarzy lodowych.
Zimą OSiR zaprasza też do hal sportowych. W tym przypadku zajęcia odbywają się w hali „Urania” oraz salach przy ul. Głowackiego i ul. Olimpijskiej. Organizowane są zawody w halowej piłce nożnej, siatkówce czy tenisie stołowym. W sali przy ul. Olimpijskiej można grać w siatkówkę plażową. Piasek jest podgrzewany oraz zraszany.
Nowością OSiR-u  na czas ferii zimowych  będzie też „Strefa sportu i rekreacji” dla dzieci i młodzieży w hali „Urania”. Codziennie od poniedziałku do piątku przez 2 tygodnie  będzie można korzystać z atrakcji sportowych i zabaw dla dzieci.
Latem główny ciężar usług dla mieszkańców spoczywa na CRS „Ukiel”. Tam znajdują się plaże, boiska do siatkówki plażowej, piłki nożnej, piłki ręcznej, ścieżki rowerowe, siłownia, skatepark oraz  zespół boisk ze sztuczną nawierzchnią. Działa wypożyczalnia sprzętu wodnego, kajaków, żaglówek, rowerów wodnych, łodzi wiosłowych i skuterów wodnych. Można także wypożyczyć rowery, rolki, nartorolki. Część rowerów ma siedzenia dla małych dzieci, zaś do dyspozycji osób niepełnosprawnych są trójkołowce. Dwie inne plaże znajdują się nad jez. Ukiel przy Słonecznej Polanie oraz nad jez. Skanda.
Całoroczne usługi OSiR-u to nie tylko rekreacja. Warto obejrzeć lub wziąć udział w imprezach przygotowanych z myślą o mieszkańcach oraz gościach naszego miasta. W przyszłym roku ośrodek organizuje m.in. Bieg Jakubowy, maraton rowerowy MTB, XIII Olsztyński Festiwal Sztuk Walki, mistrzostwa Polski juniorów młodszych w pływaniu, mistrzostwa Olsztyna w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych, dyskotekę na lodowisku (Ukiel), Dzień Babci i Dziadka w „Aquasferze”, zawody pływackie, Aqua Aktywny Senior, Green Festival, pożegnanie wakacji i wiele, wiele innych imprez.
Oprócz tego OSiR organizuje na swoich obiektach konferencje, imprezy integracyjne, szkolenia, obozy sportowe dla pływaków. Ma także specjalną ofertę na zgrupowania sportowe oraz dla olsztyńskich klubów sportowych. Ponadto w 2018 roku zaproponuje comiesięczne spacery dla seniorów oraz spotkania ze zdrowiem w swoich obiektach.
– Ważne jest, żeby ludzie aktywnie spędzali wolny czas dla zdrowia i lepszego samopoczucia – podkreśla Jerzy Litwiński, dyrektor OSiR-u. – Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

naszat