Prezydent funduje czapki

W ten sposób wyróżnione zostaną nowo urodzone dzieci. Ratusz przygotował dla nich okolicznościowe nakrycia głowy. Tak będzie od 1 stycznia 2018 roku. – Radość ta wyrażona będzie również małą pamiątką – niemowlęcym body i niemowlęcą czapeczką, oczywiście z odpowiednią identyfikacją miejsca urodzenia – informuje prezydent Piotr Grzymowicz.
Prezydent dodaje, że był problem z wybraniem hasła, jakie powinno się znaleźć na ubrankach. – Chcieliśmy, żeby było związane z Olsztynem. Takie, które podkreśli cud nowego życia, a jednocześnie będzie odróżniało się od podobnych inicjatyw w innych miastach. Ostatecznie uznaliśmy, że na czapce znajdzie się napis „Olsztynianin / Olsztynianka z natury” – zapowiada prezydent.
Natomiast na body pojawi się napis: „Dziś Kopernik ziemią rusza, jest w Olsztynie nowa dusza”. Prezydent twierdzi, odpowiadając na potencjalną krytykę, że pomysł obdarowania prezentem każdego nowo narodzonego mieszkańca nie ma charakteru „pomocowego czy opiekuńczego”. – Jest wyrazem dumy i ogromnej radości z każdego nowego członka naszej małej społeczności. Mam nadzieję, że będzie też miło wspominaną pamiątką, którą przechowuje się przez lata na dowód, że „jestem z Olsztyna” – twierdzi.
mgres

naszat