CITY TRAIL po raz trzeci

Od września nad Jeziorem Długim w Olsztynie trwa szósta edycja cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W najbliższą sobotę, 25 listopada odbędą się trzecie z sześciu zaplanowanych na edycję 2017/2018 zawodów. Główny dystans liczy 5 km. Dzieci i młodzież będą rywalizować w biegach od 300 m do 2 km.
Rejestracja do biegu odbywa się na stronie www.citytrail.pl do końca dnia we wtorek, 21 listopada. Jeśli ktoś przeoczy ten termin, będzie mógł dopisać się do listy startowej w dniu imprezy. Co ważne Grand Prix CITY TRAIL to sześć imprez, a żeby ukończyć cykl trzeba pobiec minimum cztery razy, zatem jeśli ktoś jeszcze nie wystartował w trwającym sezonie ani razu, ma w sobotę ostatnią szansę, by dołączyć do rywalizacji.
– Zdajemy sobie sprawę, że nasze zawody są sporym wyzwaniem, bo trzeba biegać regularnie, ale to właśnie jeden z naszych głównych celów – zmotywowanie jak największej liczby osób do systematycznego biegania, w każdych warunkach, bez względu na porę roku – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator cyklu.
Każdy, kto pobiegnie w czterech biegach otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi – w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych zostaną nagrodzeni. Uroczyste wręczenie medali i nagród odbędzie się po zakończeniu edycji – w marcu.
W dwóch dotychczas rozegranych biegach zwyciężał Paweł Pszczółkowski. Wśród pań po jednej wygranej na koncie mają Aleksandra Wiśniewska i Aleksandra Lisowska.
W ramach każdego biegu startują także dzieci i młodzież. Zasady rozgrywania cyklu CITY TRAIL Junior są podobne, jak w biegu głównym – medale i nagrody otrzymują najwytrwalsi, którzy wystartują co najmniej cztery razy. Godnym uwagi jest fakt, że zawody dla dzieci mają wymiar charytatywny – połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
– Zależy nam przede wszystkim na edukacji Polaków. Chcemy, aby pamiętali jak dużą rolę w ich życiu odgrywa ruch i aktywność fizyczna. W biegach mogą brać udział zarówno dorośli jak i dzieci, co pozytywnie wpływa na budowanie takiej świadomości wśród najmłodszych. Jako firma, bardzo chętnie angażujemy się promowanie profilaktyki zdrowotnej. Dlatego Nationale-Nederlanden już po raz kolejny jest patronem biegów CITY TRAIL – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.
Cykl CITY TRAIL ma charakter ogólnopolski. Poza Olsztynem, biorą w nim udział: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. W każdej lokalizacji od września 2017 do marca 2018 zorganizowanych zostanie sześć biegów, co daje sześćdziesiąt imprez w ciągu sześciu miesięcy. Terminy imprez w Olsztynie: 25 listopada, 13 stycznia, 17 lutego, 10 marca.
Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto śledzić także profil imprezy na Facebooku.
Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Harmonogram imprezy:
8:30 – otwarcie biura zawodów (okolice startu i mety biegu)
9:30 – 10:10 – biegi CITY TRAIL Junior
10:30 – zamknięcie biura zawodów
10:45 – wspólna rozgrzewka
11:00 – start biegu głównego (okolice mostu nad Jeziorem Długim)

naszat