Zaproszenie na IV Gminny Bieg Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego

Już po raz czwarty Gmina Dywity zaprasza wszystkich mieszkańców, gości, jak i całe rodziny do radosnego i aktywnego świętowania Dnia Niepodległości podczas IV Gminnego Biegu Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego! Wydarzenie odbędzie się w sobotę 11 listopada. Zapisy od godz. 11.00-13.00 w biurze zawodów na plaży przy pomoście (udział w biegu jest bezpłatny!). Start umowny biegu o godz. 11.30!

Trasę okrążenia liczącą około 2,5 km można przebiec, przespacerować lub przejść z kijkami – najważniejszy jest udział i możliwość wspólnego świętowania razem. Dla pierwszych 400 osób przygotowaliśmy zimowe czapki biało-czerwone. Gościem specjalnym wydarzenia w Dywitach będzie triathlonowy mistrz świata na dystansie Ironman – Marcin Konieczny z Kieźlin! Sygnałem do biegu będzie wystrzał z armaty, a do boju zagrzewać będą bębniarze z Warmia Rythm Team i rekonstruktorzy z epoki, którzy tym razem będą badać zdolność do biegu w szpitalu polowym. Dodatkowo będą oni wyposażeni w replikę głośnego karabinu maszynowego MG08! Animacje dla dzieci przygotuje Gok Dywity. Po biegu nie zabraknie ciepłej strawy (bigos i zupa gulaszowa), gorącej herbaty i pysznych pączków na uzupełnienie energii. Podczas wydarzenia będzie z nami ekipa Morsów Dywity, którzy wszystkich śmiałków zapraszają na godz. 12.10 na świętowanie w wodzie i wspólną kąpiel w Jeziorze Dywickim. Zapraszamy serdecznie!
Ważna informacja! Podczas wydarzenia odbędzie się też zbiórka na Pomnik Zasłużonych Warmiaków, który ma powstać w Brąswałdzie. Z puszkami będzie można zobaczyć m.in. harcerzy z Dywit, wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Dywitach i Łukasza Rucha, młodego Warmiaka, członka Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Zasłuzonych Warmiaków.
Organizatorami biegu są: Gmina Dywity, Gok Dywity, LZS Dywity i OSP z terenu gminy, a sponsorami: Zutik Różnowo, CS BUD Dywity, Bujalski Sp z o.o., Sołectwo Dywity, stowarzyszenie „Aktywne Dywity” i Restauracja Rukola Dywity. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Zachęcamy do ubrania się w stroje biało-czerwone i przyniesienie ze sobą flag Polski!

naszat