Wyjątkowy seans filmu „Jestem Rosa” w cyklu Kino Konesera (r)

W czwartek 9 listopada w olsztyńskim kinie Helios odbędzie się specjalny seans z cyklu „Kino Konesera”
z udziałem wybitnego krytyka filmowego Tomasza Raczka – ambasadora cyklu. Widzowie zobaczą brazylijski film „Jestem Rosa”, świetnie przyjęty
podczas tegorocznego MFF w Berlinie, gdzie był prezentowany w sekcji Panorama.
Rosa jest trzydziestoparolatką. Jej rodzice się rozwiedli. Mieszka z własną rodziną w centrum Sao Paulo. Częste wyjazdy jej męża nie są specjalnie lukratywne, więc sama musi utrzymywać siebie i dwie córki. Zamiast skupić się na pisaniu sztuk, co jest jej powołaniem, zarabia na życie, tworząc hasła reklamowe.
Rosa ma na głowie seksualne problemy w swoim związku, kłopoty z różnorakimi zleceniami,
a także obowiązek zajmowania się chorowitym ojcem o artystycznej osobowości domagającej się ciągle uwagi. Gdy jej matka pewnego dnia ujawnia przed nią pewną informację, Rosa postanawia zerwać z codziennymi obowiązkami. Dzięki temu odkrywa, że życie ma dla niej jeszcze wiele niespodzianek…
„Kino Konesera” to cykliczne pokazy filmów wybitnych reżyserów, a także produkcji nagradzanych na międzynarodowych festiwalach i najciekawsze pozycje kina niezależnego. Projekt cieszy się ogromną popularnością w całej Polsce – zawdzięcza to głównie repertuarowi bogatemu w filmy o różnorodnej tematyce, a także wyjątkowej atmosferze, jaka towarzyszy wszystkim pokazom.
Szczegóły dotyczące repertuaru „Kina Konesera” w olsztyńskim kinie Helios dostępne są na stronie internetowej www.helios.pl w zakładce „Projekty specjalne”. Informacje o cyklu można znaleźć też na: www.facebook.com/KinoKonesera.
Zapraszamy na seans!

naszat