Zbierają pieniądze na zieleniec

Grupa mieszkańców z Zatorza najpierw odnowiła swoje podwórko. Teraz chcą przywrócić świetność ogródkowi jordanowskiemu przy ul. Limanowskiego.
Swój projekt chcą sfinansować m.in. z pieniędzy zebranych na portalu PolakPotrafi.pl. Grupa sąsiedzka z Zatorza, która powoli ale konsekwentnie zmienia zapomniany i zaniedbany dawny park jordanowski w przyjazną przestrzeń rekreacji, wypoczynku i artystycznych wydarzeń. – Pragniemy przywrócić dawny charakter i klimat ogrodu jordanowskiego – opowiadają pomysłodawcy. – Część naszych starszych sąsiadów pamięta jeszcze czasy świetności tego miejsca, gdy było ono tętniącym życiem jordanowskim parkiem. Niestety ponad 30 lat temu czas ten się skończył i park od tej pory ulega postępującej dewastacji. Jedynie stare piękne lipy wciąż trzymają fason będąc świadkami lepszych czasów.
Aby zrewitalizować tę przestrzeń i uchronić ją od degradacji mieszkańcy wzięli udział w miejskim programie „Podwórka z Natury”. Program zainicjował zmiany, mieszkańcy rozpoczęli urządzanie strefy dla dzieci, powstała piaskownica, szachownica, ekologiczna zjeżdżalnia i jeszcze kilka innych atrakcji. Na podwórku pojawił się również mural. Street art’owe dzieło powstało na bazie prac artysty malarza Jarosława Jaśnikowskiego z Konina.
Mieszkańcy nie chcą na tym poprzestać i planują kolejne działania, na które potrzebują dodatkowych funduszy. Środki na realizację swoich zamierzeń starają się pozyskać m.in. na portalu Polak.potrafi.pl. Zbierają m.in. na farby do malowania murali, nasadzeni, domki dla owadów, budki lęgowe dla ptaków, kutą ozdobną retro-bramę wejściową parku. Na ten cel potrzebują 2,2 tys. zł.
mgres

naszat