Dziesiątki tysięcy głosów na OBO

Zakończyło się głosowanie na projekty Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie w tegorocznej V edycji OBO rozpoczęło się pod koniec września i prowadzone było dwutorowo. Wybrany projekt można było wskazać internetowo albo tradycyjnie – na specjalnie przygotowanej karcie. Głosowanie zakończyło się w niedzielę. Ratuszowi urzędnicy w poniedziałek zaczęli podliczanie. Z pierwszego zestawienia wynika, że mieszkańcy oddali co najmniej ponad 23 tys. głosów. Tyle głosów wprowadzono do systemu elektronicznego. – W większości zostały one oddane przez internet
W poniedziałek do ratusza zwożone były urny z kartami, które były ustawione w 45 punktach. – Na wyniki musimy trochę poczekać. Decyzję olsztynian poznamy 24 października – zapowiada dyrektor Szpaderska.
W V edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy wybierali najlepsze pomysły spośród 103 projektów osiedlowych i 33 zintegrowanych. – Pierwsze wrażenie, jakie nam towarzyszy przy tegorocznej edycji OBO, to fakt, że mieszkańcy zaangażowali się nie tylko w zgłaszanie projektów, ale w ich bardzo mocną promocję – stwierdziła dyrektor Szpaderska.
mgres

naszat