Text Example

reklama

good
Text Example

reklama

naszat

Aquasfera zamknięta

Dwa tygodnie mają potrwać prace związane z wymianą dachu Aquasfery przy al. Piłsudskiego. Z tego powodu obiekt został wyłączony z użytkowania. Prace rozpoczęły się 11 września..
Aquasfera-Galeria Warmińska została otwarta na początku marca 2012 roku. Firma, która stawiała basen, udzieliła miastu 5-letniej gwarancji. Jej termin minął na początku 2017 roku. Przed jego upływem miasto zażądało od wykonawcy, by naprawił dach. Trzeba zdjąć obecne pokrycie i wykonać nowe, bo dotychczasowe jest nieszczelne. Woda dostaje się z zewnątrz, spływa i niszczy konstrukcję dachu. Do tego dochodzą kłopoty z wentylacją.
Wykonawca obiektu odmówił usunięcia usterek twierdząc, że nie powstały z jego winy. W tej sytuacji miasto zaczęło jednak szukać innego wykonawcy remontu, a za prace zapłaci pieniędzmi zabezpieczonymi w ramach złożonej gwarancji. Miasto liczyło, że usterki zostaną usunięte już rok temu, ale nie zgłosiła się żadna chętna firma budowlana. W końcu udało się ją znaleźć. Naprawa dachu ma potrwać 2 tygodnie.
mgres

naszat