Text Example

reklama

good
Text Example

reklama

naszat

Wyrok w procesie zawodników MMA

Sąd Okręgowy utrzymał wyrok wobec dwóch Czeczenów, oskarżonych o używanie gróźb i przemocy w celu odzyskania długu.
Osoby, które zasiadły na ławie oskarżonych, związane są z olsztyńskim środowiskiem sportów walki. Aslambek S., były mistrz federacji KSW, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników w Polsce. Zostali zatrzymani w 2014 r. przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. W tym gronie znaleźli się również Michał Sz. oraz Piotr P.
Sąd Rejonowy w Olsztynie wyrokiem ze stycznia 2017 r. skazał zatrzymanych. Najsurowszą karę – 2 lat więzienia z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 5 lat oraz 32 tys. zł grzywny – wymierzył Piotrowi P. To właśnie na nim ciążyło najwięcej, bo aż sześć zarzutów. Na karę 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 5 lat i 25 tys. zł grzywny został skazany Michał Sz. Tym samym wyrokiem na karę 10 miesięcy w zawieszeniu na okres 3 lat tytułem próby i 5 tys. zł grzywny został skazany Aslambek S. Natomiast ostatni z oskarżonych – Aslan A. został skazany na karę 1 roku i 6 miesięcy więzienia z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 3 lata oraz 5 tys. zł grzywny. Mężczyzna ten został uznany winnym zarówno zarzutu użycia przemocy i gróźb podczas odzyskiwania swojej wierzytelności, jak i kilku innych czynów, w tym za to, że podając się za Abulkhana K., obywatela Federacji Rosyjskiej, wyłudził kartę pobytu w Polsce.
Czeczeni złożyli apelację od wyroku Sądu Rejonowego. Sprawę rozstrzygnął Sąd Okręgowy w Olsztynie. Zaskarżony wyrok zmienił tylko w taki sposób, że z opisu zarzucanego oskarżonym czynu dotyczącego stosowania gróźb i przemocy wobec pokrzywdzonego w celu wymuszenia zwrotu długu (w łącznej kwocie około 200 tys. zł – red.) wykreślił sformułowanie „z popełnienia tego przestępstwa uczynili sobie stałe źródło dochodu”.
W pozostałej części zaskarżony wyrok został utrzymany w mocy. – Sąd podając ustne motywy wyroku zwrócił uwagę, że osoba pokrzywdzona przez obu oskarżonych w pewnym momencie nie spłacała zaciągniętych pożyczek. Obaj oskarżeni zaczęli więc podejmować wobec niej takie działania, jak groźby pobicia, czy groźby spowodowania szkody na rzecz najbliższych, co jest prawnie niedozwolone. Wyrok jest prawomocny – informuje Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.
mgres

naszat