Text Example

reklama

good
Text Example

reklama

naszat

Spór wokół inwestycji na Brzezinach

Miasto nie zgodziło się na budowę boiska sportowego przy ul. Tuwima w sąsiedztwie Brzezin. Inwestorem jest Andrzej Nakielski, były piłkarz, obecnie szkoleniowiec młodzieży. Planuje wybudować tam pełnowymiarowe boisko z zapleczem sportowym. Sprawa ciągnie się od ponad roku. Inwestor zaczął porządkować teren przy ul. Tuwima. Równolegle prowadził starania o pozwolenie na rozpoczęcie inwestycji. Ratusz jednak odmówił. Andrzej Nakielski odwołał się do wojewody, który uchylił decyzję ratuszowych urzędników i nakazał ponownie rozpatrzyć złożony wniosek.
Inwestor przypomina, że w Olsztyniejest tylko jedno pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną. – Nasza inicjatywa zdecydowanie poprawi możliwość gry w piłkę nożną w Olsztynie. Nasz klub pomyślnie też rozwiązał problem z dojazdem na boisko, które pierwotnie miało przebiegać przez osiedle Brzeziny z czego mieszkańcy nie byli zadowoleni. Mamy już zgodę i pozwolenie na budowę zjazdu z głównej ul.Tuwima co całkowicie rozwiązuje sprawę – twierdzi.
W miejscu gdzie miałoby powstać boisko już w latach 60 – tych takie istniało. Było to jedno z pierwszych w mieście boisk piłkarskich LZS Rodło Pozorty.
mgres

naszat