Wpadł Rosjanin, który zabił kobietę

Policjanci z Olsztyna zatrzymali Dmitrija A.,30-letniego Rosjanina. Mężczyzna został oskarżony o zabójstwo mieszkanki Dobrego Miasta.
Do zabójstwa doszło 4 maja. Oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście został poinformowany o znalezieniu ciała 69-letniej kobiety w jednym z domów na terenie Dobrego Miasta. Została ona znaleziona martwa przy drzwiach. Na miejsce pojechali policjanci z technikiem kryminalistyki, którzy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zbrodni. Wszystko wskazywało na to, że emerytka mogła zostać zamordowana. Komendant Miejski Policji w Olsztynie powołał specjalną grupę śledczą, złożoną z najlepszych i najbardziej doświadczonych policjantów, którzy niejednokrotnie zajmowali się trudnymi i skomplikowanymi sprawami. – Żmudna i analityczna praca policjantów doprowadziła do ustalenia, że związek z zabójstwem może mieć obywatel Rosji – informują policjanci.
Ślady zabezpieczone na miejscu zbrodni pozwoliły wytypować potencjalnego zabójcę. Podejrzanym okazał się 30-letni Dmitrii A., mieszkaniec Kaliningradu. Został zatrzymany przedwczoraj na przejściu w Gronowie w chwili, gdy chciał opuścić terytorium naszego kraju. W poniedziałek mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa, do którego częściowo się przyznał i złożył obszerne wyjaśnienia. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 4 lipca został aresztowany na 3 miesiące.
Najprawdopodobniej zabójstwo miało charakter porachunków, bo ofiara zajmowała się kontrabandą z Obwodu Kaliningradzkiego.
mgres

naszat