Ze swojskiego ogrodu smakują najlepiej

Pan Paweł osobiście testuje smak owoców, które później poleca klientom

Pan Paweł osobiście testuje smak owoców, które później poleca klientom

Sezon truskawkowy w pełni. Każdy, kto lubi te urodziwe i smaczne owoce, powinien właśnie teraz najeść się do syta i zrobić zimowe zapasy.
W sklepie Zdrowa Żywność Zieleniak sezon na truskawkę regionalną się rozpoczął. Polecamy smaczne odmiany truskawek rosnących na warmińsko-mazurskich wzgórzach i dolinach wśród łąk otoczonych lasami i jeziorami. Z tej bajecznej scenerii – jak tylko dopisze pogoda – w naszym sklepie będą w ciągłej sprzedaży najsmaczniejsze odmiany truskawek nadające się bezpośrednio do spożycia, do różnych potraw i przetworów oraz suszenia czy mrożenia.
Nasze truskawki polecamy do przyrządzania odżywczych smacznych koktajli na bazie napojów i mlek roślinnych. W sklepie znajdziecie mleka i napoje kokosowe, sojowe, migdałowe, owsiane, ryżowe i wiele innych, na które przez cały sezon truskawkowy trwa promocja. Napoje roślinne mogą stanowić zamiennik mleka krowiego dla tych, którzy nie tolerują laktozy. Koktajle truskawkowe na bazie napojów roślinnych są nie tylko smaczne, ale również bardzo odżywcze i lekkostrawne. Są bogatym źródłem wapnia, witamin i minerałów – polecamy.

Rwałem dziś rano czereśnie
ciemnoczerwone czereśnie.
W ogrodzie było ćwierkliwie,
słonecznie, rośnie i wcześnie.

Tak pięknie opisuje cudowny ogród z czereśnią Julian Tuwim.
My także już od rana codziennie zapraszamy po orzeźwiające, cudnie wyglądające i rewelacyjnie smakujące oraz pięknie w nazwie brzmiące czereśnie, czereśnie, czereśnie…
To kopalnia soli mineralnych, takich jak fosfor, potas, magnez, wapń, siarka, cynk, żelazo, jod oraz witamin C, A, PP, witaminy z grupy B. Jadwiga Górnicka w poradniku zdrowia pisze, że te cenne owoce działają oczyszczająco na nasz organizm, są zasadotwórcze, odkwaszają, usprawniają perystaltykę jelit. Wspomagają leczenie artretyzmu. Mają właściwości odmładzające. Systematyczne ich jedzenie sprawia, że skóra staje się jędrna, napięta, a cera młoda i świetlista. Zastosujmy rozsądną sezonową kurację czereśniową.
Jak podają różne źródła, czereśni nie należy spożywać na czczo i nie można ich jeść, popijając wodą. Żeby zauważyć korzystny wpływ na zdrowie i urodę, trzeba zjadać od 0,25 do 0,5 kg owoców czereśni dziennie, najlepiej mocno wybarwionych.
Kolejnym sezonowym owocem lata jest malina. Występuje w wielu regionach świata. Bardzo popularna i rozpowszechniona w Polsce. Uprawiana w ogrodach i żyjąca dziko w lasach. Zarówno liście, jak i rośliny czy owoce mają właściwości lecznicze. Działają napotnie, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie. Zawierają sporo witaminy C i witamin z grupy B, a także duże ilości potasu, wapnia, żelaza, magnezu. Piękną malinową barwę zawdzięczają antocyjanom, które wzmacniają naturalną ochronę organizmu. Dzięki zawartości polifenoli są cennym źródłem antyoksydantów mających korzystny wpływ na zdrowie i urodę. Dzięki niskiej kaloryczności i dużej zawartości błonnika przyczyniają się do utrzymania ładnej, zgrabnej sylwetki.
Te piękne, kolorowe i wartościowe owoce najsmaczniejsze są przynoszone prosto z lasu, ogrodu lub działki. Z takich właśnie źródeł w większości pozyskiwane są sezonowe owoce do naszego sklepu. Są to w dużej mierze nadwyżki upraw własnych, jak i od zaprzyjaźnionych znajomych oraz naszych klientów zaopatrujących się w inne cenne produkty dostępne w zieleniaku.
Przez całe lato w naszym sklepie sprzedawane są przeróżne owoce, takie jak agrest, porzeczki, pigwy, jagody, żurawiny itp. oraz sałaty, zielenina, zioła, pomidory i inne warzywa, których źródłem pochodzenia są nadwyżki z własnej działki ogrodniczej oraz od małych regionalnych producentów, z którymi znamy się od lat i darzymy ich zaufaniem. Zawsze przykładamy ogromną wagę do jakości towaru, który również sami spożywamy.

Zapraszamy codziennie do naszego sklepu stacjonarnego przy ul. Kanta 1C w Olsztynie oraz na facebooka i stronę internetową www.zieleniak.olsztyn.pl, gdzie bez problemu wybierzemy interesujące nas produkty. Istnieje również możliwość zamówienia zakupów do domu na dystansie do 20 km od Olsztyna. Zapraszamy.

naszat