Szumy uszne to częsty problem

Rafał Sulich, specjalista protetyk słuchu z firmy GNP Magnusson Aparatura Medyczna z Olsztyna

Rafał Sulich, specjalista protetyk słuchu z firmy GNP Magnusson Aparatura Medyczna z Olsztyna

Według specjalistów około 17% Polaków cierpi na szumy uszne, co czyni je jednymi z najczęściej spotykanych problemów zdrowotnych. Są tak częste, że niemal każda osoba chociaż raz doświadczyła ich w swoim życiu!

Szumy uszne to słyszenie dźwięków w sytuacji, gdy tak naprawdę nie ma żadnego dźwięku w otoczeniu. Często opisywane są jako dzwonienie, ale mogą też brzmieć jak stukanie, bzyczenie, syk, gwizdanie, szmer lub warkot. Jeśli zauważasz u siebie szumy trwające ponad 5 minut i powtarzające się częściej niż raz w tygodniu, to zgłoś się do lekarza. Szumów nie można bagatelizować – istnieje niemal 200 różnych zaburzeń zdrowotnych, w których szumy są jednym z objawów. Mimo że obecnie nie ma naukowo potwierdzonego, stuprocentowo skutecznego lekarstwa na chroniczne szumy uszne, to istnieją bardzo dobre, sprawdzone narzędzia i terapie, które mogą znacząco zredukować ich dokuczliwość.

Jako element terapii zalecamy korzystanie bezpłatnej aplikacji ReSound Relief™. Możesz zainstalować ją na dowolnym telefonie lub tablecie (z systemem Android lub iOS). Wykorzystuje ona kombinację dźwięków terapeutycznych i ćwiczeń relaksacyjnych, które mają za zadanie odwrócić Twoją uwagę od szumu w uszach. W tym celu możesz skorzystać z gotowych dźwięków – kombinacji melodii i szumów natury, takich jak wodospad, strumień czy morskie fale. Możesz korzystać z niej ze słuchawkami lub w połączeniu z aparatem słuchowym ReSound wyposażonym w generator szumów – wówczas dźwięki będą przesyłane bezpośrednio do Twoich aparatów słuchowych. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które oprócz szumów usznych cierpią na niedosłuch.

Aplikacja jest prosta w obsłudze i dostępna w języku polskim, dzięki czemu nawet osoby mało zaznajomione z technologią poradzą sobie z jej obsługą. W razie trudności zawsze możecie poprosić swoje dzieci lub wnuczęta – z radością Wam pomogą. Aplikacja ReSound Relief nie wyleczy Twojego szumu usznego, ale może być pierwszym narzędziem niosącym Ci ulgę i pomoc. Pamiętaj, jeśli zauważysz u siebie dokuczliwe szumy uszne, to zgłoś się do lekarza otolaryngologa.

 

(r)

naszat