Text Example

reklama

good
Text Example

reklama

naszat

Uniwersytet wprowadza rower

Władze uczelni zdecydowały o zakupie 500 sztuk rowerów. Będzie można z nich korzystać za darmo na terenie Kortowa.
W pierwszej kolejności Uniwersytet Warmińsko-Mazurski kupi 50 sztuk jednośladów. Jeśli okaże się, że na uniwersytecie taki środek komunikacji będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, dokupione zostaną kolejne. – Nasz campus ma kilka kilometrów długości i aż 250 hektarów przestrzeni. Rower będzie spełniał przede wszystkim funkcję transportu wewnętrznego. Przyda się przykładowo studentom, którzy na zajęcia z języka angielskiego, niemieckiego czy rosyjskiego dojeżdżają do budynku przy ul. Obrońców Tobruku – stwierdził Ryszard Górecki, rektor UWM.
Rektor już w 2015 roku zapowiadał wprowadzenie rowerowej wypożyczalni. Przysłowiową „kropką nad i” była wizyta rektora w Warszawie. W stolicy miejskie wypożyczalnie rowerowe cieszą się ogromną popularnością.

– Tam udało się nawet znaleźć bank, który został sponsorem wielu takich rowerów – mówi Górecki. – My także w tej sprawie będziemy aplikowali do lokalnych firm i liczymy na ich zaangażowanie. Uważam, że będzie to bardzo ciekawa atrakcja zarówno dla naszej uczelni jak i samego miasta.

Pieniądze na zakup uniwersyteckich rowerów mają pochodzić z budżetu uczelni. Na rowery, z których jeden kosztuje co najmniej 1,5 tys. zł przeznaczymy minimum 100 tys. zł.
mgres

naszat