Text Example

reklama

good
Text Example

reklama

naszat

Dywity to „Gmina na 5!”

Daniel Zadworny, zastępca wójta Gminy Dywity odebrał w czwartek 11 maja w Warszawie podczas konferencji zorganizowanej przez Szkołę Główna Handlową dyplom potwierdzający nadanie Gminie Dywity tytułu „Gmina na 5!”. Prestiżowe wyróżnienie przyznali gminie naukowcy z Instytutu Przedsiębiorczości SGH, którzy opracowali ogólnopolski ranking badając 655 gmin z całej Polski pod kątem gotowości do obsługi elektronicznej inwestorów i przedsiębiorców. Wyróżnienia trafiły do 59 samorządów z kraju, w tym pięciu z Warmii i Mazur.

Laureaci rankingu „Gmina na 5!” spotkali się w Warszawie na dwudniowej konferencji „Forum Gmin na 5!”, które zorganizowała Szkoła Główna Handlowa pod patronatem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Jest to konferencja połączona z ogłoszeniem wyników corocznych badań prowadzonych w Instytucie Przedsiębiorstwa, poświęconych zachowaniom przedsiębiorczym gmin w zakresie obsługi przedsiębiorców.

– Konferencja ma na celu upowszechnienie dobrych praktyk samorządu terytorialnego w zakresie tworzenia informacji publicznej dla inwestorów i przedsiębiorców z użyciem nowoczesnych mediów – mówi dr Joanna Żukowska z Instytutu Przedsiębiorstwa SGH w Warszawie.

W badaniu do rankingu ogólnopolskiego „Gmina na 5!” oceniano dwa obszary gotowości samorządów w zakresie obsługi inwestorów i przedsiębiorców.
– Sprawdzana była funkcjonalność oficjalnych witryn internetowych oraz możliwość kontaktu elektronicznego – mówi dr Joanna Żukowska. – W badaniu wykorzystano m.in. metodę „tajemniczy klient”. Zdobyte przez Gminę Dywity wyróżnienie „Gmina na 5!” to duża rzecz, która świadczy o tym, że jesteście otwarci na inwestorów, prawidłowo i szybko odpowiadacie na zapytania przedsiębiorców.
Twórcy badań i raportu, czyli Studenckie Koło Naukowe Akceleracji działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH przebadało 665 gmin z całej Polski. Wyróżnienia „Gmina na 5!” trafiły do 59 samorządów. Z Warmii i Mazur oprócz Dywit wyróżnienia otrzymały też samorządy: Stawigudy, Mrągowa, Elbląga i Lidzbarka Warmińskiego.

– Cieszę się, że otrzymaliśmy wyróżnienie potwierdzające naszą gotowość, otwartość i przychylność wobec inwestorów i przedsiębiorców – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – To potwierdzenie skutecznej realizacji naszej strategii rozwoju, która określa gminę Dywity jako miejsce dobrego zamieszkania oraz prowadzenia biznesu.

 

20170511_102607 20170511_102636 20170511_103950

naszat