Text Example

reklama

good
Text Example

reklama

naszat

Pieniądze na ożywienie Starówki

Urząd miasta podzielił pieniądze na organizację imprez kulturalnych w Olsztynie. Do rozdysponowania było około 300 tys. zł. 100 tys. zł z tej puli przeznaczonych zostanie na imprezy związane ze Starym Miastem. Na konkurs rozpisany przez ratuszu wpłynęło ponad 60 ofert. Jeżeli chodzi o Stare Miasto to dzięki zarezerwowanym środkom powrócić ma znana sprzed lat impreza „Spotkanie z szantą”, którą organizowało Stowarzyszenie Starówka Razem. Otrzyma ono również pieniądze na „Kołłątowiadę”, czyli imprezę związaną ze świętem ul. Kołłątaja oraz koncert „Aron Blum i Przyjaciele”.
W planach jest również – z inicjatywy stowarzyszenia Samograj – organizacja święta Baby Pruskiej. Stowarzyszenie to otrzymało również wsparcie finansowe na przeprowadzenie Alternatywnej Sceny Starego Miasta.
Natomiast Stowarzyszenie Nasze Jakubowo zorganizuje imprezę „Lato na Targu Rybnym”. Na starówkę mieszkańców i turystów ma przyciągnąć również Festiwal Mendelsohna. Nowym projektem na pewno będą imprezy promujące twórczość i debiutów artystycznych. W tym ostatnim przypadku dotację przekazano dla Kościoła Chrześcijan Baptystów Zbór w Olsztynie.
mgres

naszat