Zielone światło dla ul. Nowobałtyckiej

Po miesiącach analiz władze miasta znalazły kilkanaście milionów złotych na dofinansowanie budowy ul. Nowobałtyckiej. Walczyli o to mieszkańcy okolicznych osiedli. Ul. Nowobałtycka ma zaczynać się w sąsiedztwie wiaduktu, gdzie kończy się odremontowany odcinek ul. Bałtyckiej. O jej budowę okoliczni mieszkańcy walczą od lat. Protesty nasiliły się pod koniec 2016 roku, kiedy zdeterminowani zablokowali ul. Bałtycką. W ten sposób walczyli o przekazanie przez miasto kilkunastu milionów, jako tzw. wkładu własnego do unijnego projektu wartego 116 mln zł. Tyle właśnie ma wynieść koszt budowy ul. Nowobałtyckiej. Ratusz zwlekał z decyzją. W końcu sprawa się rozstrzygnęła. – Zaproponowałem wprowadzenie zmian do tegorocznego budżetu, które zakładają wygospodarowanie potrzebnych pieniędzy na wkład własny do projektu budowy ul. Nowobałtyckiej. Radni będą głosować poprawkę w tej sprawie na kwietniowej sesji – poinformował prezydent Piotr Grzymowicz.
Prezydent dodał, że to nie jedyne działania. Wcześniej został przygotowany projekt budowlany nowej ulicy, miasto wystąpiło również do wojewody (ul. Nowobałtycka to droga wojewódzka – red.) o wydanie pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji.
Zadowolenie z takiego rozstrzygnięcia nie ukrywa Jan Piekarski, przewodniczący Rady Osiedla Redykajny. Od początku wierzyłem, że pieniądze w końcu się znajdą. Dobry gospodarz nie pozwoli sobie na marnotrawienie pieniędzy. A wiadomo, że te zostały wydane już wcześniej m.in. na przygotowanie projektu budowlanego ul. Nowobałtyckiej – stwierdził przewodniczący Piekarski.
mgres

naszat