Text Example

reklama

good
Text Example

reklama

naszat

Zdrowe odchudzanie – kiedy wybrać się do dietetyka?

Joanna Jankowska i Paula Pac – dietetyczki Centrum Dietetycznego Naturhouse w Olsztynie

Joanna Jankowska i Paula Pac – dietetyczki Centrum Dietetycznego Naturhouse w Olsztynie

Problem nadwagi wśród naszego społeczeństwa jest coraz powszechniejszy, a źle dobrana dieta sprzyja wielu chorobom cywilizacyjnym. W zmianie nawyków żywieniowych pomóc może dietetyk, który poprowadzi profesjonalną kurację. Ta forma zrzucania zbędnych kilogramów cieszy się coraz większą popularnością.
Ogólne zasady zdrowego odżywiania są dostępne wszędzie: w Internecie, gazetach, książkach, spotach reklamowych, broszurach informacyjnych znajdujących się w przychodniach czy aptekach. Większość z nas wie, jak teoretycznie powinno wyglądać zdrowe odżywianie. Problemem jest jednak brak motywacji i odpowiedniego wsparcia ze strony specjalisty.
Inwestycja w zdrowie
Tylko osoby z naprawdę silną wolą są w stanie samodzielnie przejść trudną drogę do osiągnięcia zdrowej sylwetki, choć i w takich przypadkach mogą pojawić się niebezpieczne skutki uboczne zbyt szybkiego odchudzania.
– Większość „modnych” diet prowadzi do bardzo szybkiej utraty kilogramów w krótkim czasie – wyjaśnia Paula Pac, dietetyk kliniczny z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Olsztynie. – Podczas takich diet tracimy większość wody z organizmu, a nie tkanki tłuszczowej. Później często kilogramy wracają z nadwyżką.
Jeśli chcemy schudnąć zdrowo i w sposób długofalowy zmienić naszą sylwetkę, to musimy poświęcić na to więcej czasu i nigdy nie traktować diety jako stanu przejściowego. Odchudzanie to inwestycja w zdrowie, a więc w naszą przyszłość.
Z usług dietetyka warto skorzystać w momencie, kiedy mamy za sobą nieudane próby odchudzania, wyraźny brak motywacji (często spowodowany właśnie złą dietą!), brak wsparcia ze strony rodziny lub po prostu chcemy powierzyć prowadzenie kuracji specjaliście z profesjonalnego centrum dietetycznego.

Pomoc dietetyka
Pierwsza wizyta u dietetyka jest najważniejsza, ponieważ podczas konsultacji dietetyk poznaje swojego pacjenta oraz jego problem. Oczywiście działa to w obie strony: pacjent również poznaje swojego dietetyka. To początek drogi do pozytywnej zmiany w życiu.
– Przeprowadzamy szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy. Pytamy o schorzenia, zwyczaje żywieniowe i umiejętności kulinarne – dodaje dietetyk Joanna Jankowska. – Na pierwszej wizycie dokonujemy również analizy składu ciała. To bezbolesne badanie, które pozwala lepiej poznać problem pacjenta i zaplanować indywidualną kurację.
Dietetyk nie tylko układa dokładny jadłospis składający się z różnorodnych, smacznych posiłków, ale także towarzyszy pacjentowi podczas całego procesu. W centrach Naturhouse bezpośrednie spotkania z dietetykiem odbywają się co tydzień, dzięki czemu pacjent otrzymuje regularną motywację, precyzyjną informację zwrotną o postępach oraz tygodniowe zalecenia żywieniowe.
– Nasi pacjenci tracą po dziesięć, dwadzieścia, a nawet trzydzieści kilogramów – dodaje Joanna Jankowska. – Każdy kilogram mniej, uśmiech i zadowolenie pacjenta to dla nas największa satysfakcja.

Zadzwoń, poznaj szczegóły i zapisz się na wizytę:
Centrum Naturhouse

Ul. Wilczyńskiego 25 lok. D
Jaroty, obok. D.H. Śliwa
Tel. 89 300 03 90
Centrum Naturhouse
Ul. Barczewskiego 1
Warmia Towers
Tel. 89 300 03 45
Zdjęcie:
Joanna Jankowska i Paula Pac – dietetyczki Centrum Dietetycznego Naturhouse w Olsztynie

naszat