Text Example

reklama

good
Text Example

reklama

naszat

W nowych autobusach bilety na kartę

Wyłącznie za pomocą karty płatniczej będzie można kupić bilety w autobusach, które właśnie nabyło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Olsztynie. To 16 pojazdów. Zamontowane tam biletomaty nie przyjmują monet i banknotów.
Nowy nabytek spółki to Urbino 12 marki Solaris. Koszt zakupionych pojazdów to około 19,5 mln zł. Na ulice Olsztyna wyjadą na początku kwietnia. Wyposażone będę w biletomaty. Okazuje się jednak, że będzie można kupić tam bilety wyłącznie za pomocą karty płatniczej. – Urządzenia nie obsługują bilonu i banknotów. Niezbędne informacje o formie płatności w automacie będą umieszczone w postaci piktogramu na burcie autobusów – informuje Paweł Pliszka, rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie, który odpowiada za organizację przewozów publicznych.
Dotyczy to pojazdów o numerach bocznych od 134 do 141 oraz od 2024 do 2031.
Drogowcy tłumaczą wprowadzenie takiego rozwiązania licznymi skargami pasażerów na funkcjonowanie biletomatów. Narzekali na to, że nie wydają one reszty. Powodem tej sytuacji jest fakt, że w urządzeniach tych po prostu brakuje często bilonu. Kłopotem dla pasażerów jest również fakt, że nie wszystkie biletomaty przyjmują monety. W tej sytuacji zdecydowaliśmy się na wprowadzenie płatności kartą.
mgres

naszat