Text Example

reklama

good
Text Example

reklama

naszat

Aktor przekazał sprzęt medyczny

Sprzęt trafił do Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie. Przekazał go Wojciech Malajkat, znany polski aktor. Uroczystość odbyła się w Olsztynie.
Malajkat podarował szpitalowi pulmonologicznemu pompę infuzyjną strzykawkową , pompę objętościową oraz standardowy zestaw do przetoczeń i zestaw do przetoczeń leków światłoczułych. Całość trafiła na oddział onkologiczny placówki. Łączny koszt całego sprzętu to około 10 tys. Aktor na co dzień jest dyrektorem warszawskiego teatru „Syrena” oraz rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Udziela się też w innej roli. Jest przewodniczącym Rady Fundacji „Zdrowe Płuca”.
Wojciech Malajkat, co roku organizuje na deskach Teatru Narodowego poranek recytatorki pod nazwą „Ostry Dyżur Poetycki” z udziałem aktorów. Zebrane pieniądze przekazuje na fundację. Malajkat jest również fundatorem nagród w konkursach organizowanych przez szpital. Dwa razy zorganizowała Charytatywny Bal Andrzejkowy, z którego dochód również zasilił konto fundacji. W ten sposób szpital pulmonologiczny wzbogacił się do tej pory m.in. o specjalistyczny wózek do transportu chorych na izbę przyjęć, fantom do nauki pierwszej pomocy, aparat do laseroterapii z aplikatorem skanującym na oddział rehabilitacji.
mgres

naszat