Został przyłapany na włamie, zaatakował łomem

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po tym, jak usiłowało się włamać do jednego z pomieszczeń w bloku. Włamywacze zostali złapani na gorącym uczynku. Jeden z nich ranił łomem policjanta w rękę. Podejrzani usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Oficer dyżurny w nocy otrzymał zgłoszenie o podejrzanych odgłosach na klatce schodowej w bloku przy ul. Mrongowiusza. Na miejsce został wysłany patrol. Funkcjonariusze weszli do budynku i na ostatnim piętrze, przy drzwiach od strychu, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy w rękach trzymali łomy.

Policjanci okazali podejrzanym swoje legitymacje służbowe. W tym czasie legitymowany 27-latek zaatakował ich łomem. Narzędzie trafiło jednego z funkcjonariuszy w rękę. Konieczna była pomoc chirurga. Mimo doznanego urazu, stróże prawa obezwładnili sprawców. Następnie zauważyli, że drzwi prowadzące na strych są wyłamane. Włamywacze jednak nie zdążyli wejść do środka.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Dodatkowo, 27-letni mieszkaniec gminy Purda odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza. Został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

naszat