Mała rewolucja w olsztyńskim schronisku

Schronisko dla zwierząt zatrudni behawiorystę. Do jego codziennych obowiązków będzie należało szkolenie oraz przygotowanie zwierząt do adopcji oraz koordynacja wolontariuszy.

Nie wiemy jeszcze od kiedy zacznie pracę behawiorysta. Władze schroniska planują stworzenie tego stanowiska najpóźniej do kwietnia. – Do głównych zadań osoby zatrudnionej jako behawiorysta należeć będzie szkolenie zwierząt, przygotowywanie do adopcji oraz udzielanie porad właścicielom w pierwszym okresie po adopcji – tłumaczy dyrektor schroniska, Anna Barańska. – Ma to zapobiec powrotom tych zwierząt do placówki.

Oprócz zadań związanych ze szkoleniem i przygotowaniem zwierząt do adopcji, behawiorysta będzie odpowiedzialny za koordynację pracy wolontariuszy. – W ubiegłym roku nasze schronisko odwiedziło ok. 6 tys. osób, w tym duża część to wolontariusze, którzy wyprowadzają zwierzęta na spacer. – Potrzebna jest osoba, która skoordynuje pracę wolontariuszy, wyznaczy zadania, sprawdzi ich status oraz zajmie się rekrutacją.

Schronisko planuje także rozpoczęcie warsztatów dla wolontariuszy. Zajęcia będą prowadzone przez behawiorystę. Ich uczestnicy nauczą się jak wychowywać zwierzęta przebywające w schronisku. Warsztaty mają na celu ułatwić proces adopcyjny.

Zainteresowani pracą powinni nie tylko kochać zwierzęta, ale również mieć ukończony kurs behawiorystyki. W lutym ma ruszyć rekrutacja na to stanowisko.

Źródło: Olsztyn.eu

naszat