Szkoły podwyższą poziom kształcenia

Trzy olsztyńskie placówki edukacyjne: LO III, LO VI i „budowlanka” wezmą udział w projektach, które mają na celu podniesienie kompetencji uczniów i kadry nauczycielskiej.

Uchwała zatwierdzająca projekty podniesienia jakości edukacji w trzech szkołach została przyjęta podczas środowej (25 stycznia) sesji Rady Miasta. – Projekty, z których już niebawem skorzystają uczniowie to przede wszystkim zasługa pracy i zaangażowania dyrektorów i pracowników szkół – mówił podczas sesji Rady Miasta, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, Mariusz Badura. – Z pewnością będziemy wspierać ich w realizacji planów.

Uczniowie i nauczyciele z III LO w ramach projektu „e-LO3” poszerzą swoją wiedzę w zakresie korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz informatycznych. Program zakłada, że dzięki nabyciu nowych umiejętności, zwiększą swoje szanse na rynku pracy.

Projekt „Szóstka szkoła na szóstkę” zrealizuje LO VI. Uczniowie z tej placówki podniosą swoje kompetencje w zakresie przedmiotów przyrodniczych, matematyki, informatyki oraz języków obcych. Z kolei Zespół Szkół Budowlanych planuje wprowadzić kursy i szkolenia w ramach programu „Inteligentne specjalizacje szansą na sukces” w porozumieniu z potencjalnymi pracodawcami.

Źródło: Olsztyn.eu

naszat