Wpadli, bo pokłócili się po alkoholu

W miniony weekend policjanci z powiatu olsztyńskiego zatrzymali aż sześć poszukiwanych osób. Wśród nich byli dwaj bracia, którzy podczas picia alkoholu pokłócili się. Jeden z nich chciał zakończyć konflikt i zadzwonił na numer alarmowy i poprosił policjantów o interwencję. Dodał, że brat denerwuje go do tego stopnia, że na drugi dzień mogą pozostać po nim jedynie zwłoki.

Do tego nietypowego zdarzenia doszło w niedzielę (22 stycznia) około godz. 19. Na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który prosił o przyjazd patrolu. Z jego relacji wynikało, że pokłócił się z bratem. W trakcie rozmowy mężczyzna wyznał, że brat go tak denerwuje, że jutro zostaną po nim tylko zwłoki. Oficer dyżurny na miejsce wysłał funkcjonariuszy. Policjanci zatrzymali obu mężczyzn, którzy mają 46 i 38 lat. Byli pijani oraz… poszukiwani listem gończym za popełnione w przeszłości wykroczenia i nieopłacone grzywny.

Kolejnym zatrzymanym był 31-latek, za którym wystawiono dwa listy gończe. Na swoim koncie miał kradzieże a także naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Podczas zatrzymania na parkingu przy ul. Jagiellońskiej był pijany. Nie spodziewał się zatrzymania.

W sumie w weekend policjanci z regionu zatrzymali sześć osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości.

Źródło: KWP Olsztyn

naszat