Podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym usłyszał zarzuty

30-letni mieszkaniec Bartoszyc usłyszał zarzuty o brutalne pobicie mężczyzny. Ofiara w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu. Podejrzanemu grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło późnym wieczorem w czwartek (12 grudnia) w centrum miasta nieopodal jednego z marketów. Przechodzący tamtędy mężczyzna zauważył pobitego człowieka, po czym zatelefonował na pogotowie. Ofiarę z poważnymi obrażeniami przewieziono do szpitala. Na miejsce przyjechała również policja.

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli i przeanalizowali nagrania z monitoringów oraz przesłuchali świadków. W końcu wytypowali osoby, które mogły mieć związek z pobiciem. Wśród nich był 30-latek. Policjanci, którzy przyjechali do jego mieszkania, odnaleźli dowody, które potwierdziły ich przypuszczenia, że to właśnie ten mężczyzna był sprawcą pobicia. Podejrzany został aresztowany.

Na podstawie zebranych dowodów 30-latkowi został przedstawiony zarzut spowodowania ciężkego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna przyznał się, że bił i kopał zmarłego 39-latka. Okazało się, że podczas wspólnego picia alkoholu doszło do sprzeczki, w wyniku której sprawca się zdenerwował i pobił kompana.

Sędzia zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Mężczyźnie grozi 12 lat więzienia.

sprawca_pobicia

Źródło: KWP Olsztyn

naszat