Wypadek na torach. Kierowca osobówki w szpitalu

Pociąg towarowy jadący na trasie Jamielnik – Iława uderzył w stojący na torach samochód osobowy. Kierowca przeżył, ale z licznymi obrażeniami trafił do szpitala. Policja ustala przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Do zdarzenia doszło o godz. 2.30 w nocy z soboty na niedzielę. Oficer dyżurny z komendy w Nowym Mieście Lubawskim otrzymał zgłoszenie, że pociąg towarowy uderzył w renault scenic.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 47-letni mieszkaniec Iławy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Jamielniku wjechał na tory kolejowe i jechał nimi w kierunku Iławy. Po przebyciu kilkuset metrów zatrzymał auto. W pojazd uderzył pociąg towarowy, który poruszał się tym samym torem. Maszynista nie zdążył wyhamować.

47-latek doznał licznych obrażeń, ale przeżył. Został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew w celu ustalenia, czy był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Maszynista również został przebadany, ale wyniki wskazały, że był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

wypadek_pociag

Źródło: KWP Olsztyn

naszat