Napadli na 53-latka. Zostali złapani

Policjanci z Ostródy zatrzymali trzech podejrzanych o napaść na mężczyznę, który został zaatakowany podczas snu. Po skrępowaniu go i zadaniu kilku ciosów, napastnicy zabrali 53-latkowi telefony komórkowe, portfel z pieniędzmi i dokumentami. Za popełnione przestępstwo całej trójce grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Do pobicia i kradzieży doszło w środę (21 grudnia) w jednym z ostródzkich pensjonatów. 53-latek zgłosił się na policję, ponieważ podczas snu został napadnięty i okradziony przez współlokatorów. Napastnikami okazało się trzech mężczyzn, którzy najpierw skrępowali i zadali parę ciosów pokrzywdzonemu, a następnie ukradli mu telefony komórkowe oraz portfel z pieniędzmi i dokumentami. Funkcjonariusze ustalili, że wcześniej wszyscy mężczyźni pili razem alkohol na mieście.

Sprawą zajęli się policjanci kryminalni. Bardzo szybko wytypowali podejrzanych i ich zatrzymali. Sprawcami okazali się być mieszkańcy powiatu ostródzkiego w wieku 22 i 26 lat. Okazało się, że mężczyźni poznali pokrzywdzonego w dniu jego przyjazdu do Ostródy. 53-latek prosił ich o pomoc w zaaklimatyzowaniu się w mieście.

Policjanci zajmujący się tą sprawą jeszcze tego samego dnia odzyskali skradzione telefony. Jeden znaleziono w trakcie przeszukania mieszkania należącego do jednego z podejrzanych, drugi znajdował się w lombardzie.

W piątek trzej mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

naszat