41-latek aresztowany za znęcanie się nad synem

Decyzją sądu mieszkaniec Olsztynka został tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad swoją konkubiną i 6-letnim synem. 41-latek miał wyzywać, bić i rzucać chłopcem o łóżko. W końcu nie wytrzymała jego partnerka, która w poniedziałek (12 grudnia) opowiedziała o wszystkim opiekunowi socjalnemu.

Pracownica ośrodka pomocy społecznej postanowiła powiadomić policjantów o tym, co się dzieje w mieszkaniu jednej z rodzin z Olsztynka. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna znęcał się nad swoim młodym synem oraz nad kobietą, z którą razem żył.

Kobieta wyjawiła policjantom, że jej konkubent rzucał 6-latkiem o łóżko, bił i wyzywał. Chłopiec został skierowany na badania, po których lekarz stwierdził, że na ciele dziecka są zasinienia, zadrapania oraz otarcia. Są one potwierdzeniem, że chłopiec mógł paść ofiarą przemocy domowej.

Pokrzywdzona zeznała, że taka sytuacja trwała od około pół roku, lecz dopiero teraz zdobyła się na odwagę, aby zgłosić tę sprawę. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty znęcania się nad dzieckiem i swoją partnerką. Podczas przesłuchania odmówił złożenia wyjaśnień.

Decyzją sądu 41-latek został aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

naszat