Brązowy medal młodej olsztynianki

Wiktoria Witkowicz zakończyła Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin na podium.

W XV edycji Mistrzostw Europy Open i Pucharze Europy Juniorów oraz Młodzików wystartowało w sumie 500 sportowców z 20 państw. Wydarzenie odbyło się w Lublinie w dniach 26-27 listopada. Stolicę Warmii i Mazur reprezentowali młodzi zawodnicy z Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate. I trzeba przyznać, że wrócili z tarczą.

Trzecie miejsce wywalczyła Wiktoria Witkowicz w kategorii kata – są to formalne ćwiczenia demonstracyjne, prezentujące obronę, atak i kontraatak. Pozostali zawodnicy z Olsztyna (Aisha Ndiaye, Aleksandra Wieczorek, Weronika Słota, Krystian Słota i Maurycy Otremba) również mogą czuć dumę ze swoich występów, gdyż stoczyli zacięte walki aż do ćwierćfinału.

Nic jednak łatwo nie przychodzi. Na ten sukces olsztynianie ciężko pracowali. Jak sami przyznają, trenują czasami nawet siedem dni w tygodniu. – Trudno jest znaleźć czas na treningi i naukę – mówi brązowa medalistka, Wiktora Witkowicz. – Dlatego muszę wszystko wcześniej planować i systematycznie pracować zarówno w klubie jak i w szkole.

csm_ME_Lublin_2016_1_145cbe8683

Źródło: Olsztyn.eu

naszat