Sezon żeglarski się zakończył

Impreza podsumowująca ten udany rok po raz trzeci odbyła się w Olsztyńskim Klubie Żeglarskim Junga.

Wydarzenie miało miejsce w sobotę (5 listopada) na terenie Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego na Słonecznej Polanie. – Dziękuję miastu za wsparcie oraz możliwość pracy i edukacji młodych zawodników w tak znakomitych warunkach – powiedział pomysłodawca i założyciel klubu, Adam Liszkiewicz. – Dziękuję zawodnikom i trenerom. Dziękuję także rodzicom i sponsorom, bez których klub nie byłby w tak dobrej formie.

zakonczenie-sezonu

Ponadto statuetkami uhonorowano najzdolniejszych zawodników. Mali i starsi sportowcy odebrali swoje nagrody z rąk prezydenta miasta. – Jesteśmy dumni, że mamy w Olsztynie tak zdolną młodzież – przyznał Piotr Grzymowicz. – Głęboko wierzę, że pod okiem doświadczonych trenerów nasi młodzi żeglarze w niedalekiej przyszłości wypłyną na głębokie wody i będą osiągać sukcesy zarówno na arenie ogólnopolskiej jak i międzynarodowej. Miasto dołoży starań, aby zapewnić im jak najlepsze warunki rozwoju.

Klub Junga już od trzech lat prowadzi całoroczne szkolenia regatowe. Z każdym kolejnym rokiem sportowcy reprezentujący ten klub odnoszą coraz większe sukcesy zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. W minionym sezonie zawodnicy z Olsztyna okazali się 2-krotnie najlepsi podczas mistrzostw świata, wywalczyli brązowy medal na mistrzostwach Europy. Dołożyli do tego cztery krążki w mistrzostwach Polski. Najsłynniejszymi żeglarzami Jungi są Karol Jabłoński i Sara Piasecka.

Źródło: Olsztyn.eu

naszat