Grudniowy jarmark pełen świątecznych atrakcji

W połowie grudnia odbędzie się Warmiński Jarmark Świąteczny. Po raz kolejny olsztynianie będą mogli poczuć magię nadchodzących świąt.

Będzie to już ósma edycja tej popularnej imprezy. Jarmark cieszył się uznaniem mieszkańców i turystów już osiem lat temu. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach od 15 do 18 grudnia. Przez cztery dni Stare Miasto przemieni się w miejsce pełne świateł i zimowych atrakcji. Będzie to także doskonała okazja, aby zrobić świąteczne zakupy, bowiem jak co roku wystawcy będą sprzedawać regionalne ozdoby, potrawy i napoje.

– Na wzór ubiegłorocznej edycji położymy nacisk na rozwinięcie części handlowej – wyjaśnia dyrektor biura promocji Urzędu Miasta, Krzysztof Otoliński. – Będzie więcej stoisk, które będą czynne dłużej oraz dużo, dużo więcej asortymentu na straganach. Taka formuła Jarmarku to pokłosie opinii, jakie słyszeliśmy od gości, jak również sugestii od wystawców.

Atrakcji będzie bardzo dużo. Poza wystawcami obecni będą także artyści: aktorzy, chórzyści, kabareciarze i kolędnicy. Po raz kolejny odwiedzi nas także św. Mikołaj, który na tę okazję przybędzie z Rovaniemi.

– Na największą wizualną atrakcję Jarmarku zapowiadają się dekoracje świetlne – zapowiada Krzysztof Otoliński. – Gwarantujemy, że będzie po co wpaść na Targ Rybny. Tym bardziej, że w tym roku staną tam również ulubione przez najmłodszych karuzela wenecka i kolej św. Mikołaja.

Program jarmarku znajduje się TUTAJ.

Źródło: Olsztyn.eu

naszat