Przegrali mistrzostwo, ale zagrają w I lidze!

Drużyna futbolu amerykańskiego Olsztyn Lakers przegrała w walce o mistrzostwo II ligi z rezerwami Panthers Wrocław 13:26. Mimo tego zawodnicy ze stolicy Warmii i Mazur mogą być z siebie dumni, gdyż awansowali do I ligi.

Popularni „Jeziorowcy” powstali w 2010 roku. Przez te wszystkie lata futboliści z Olsztyna zbierali cenne doświadczenie, które zaprocentowało w tym roku. Był to najlepszy sezon w ich wykonaniu.

Warto wspomnieć, że w sezonie zasadniczym II ligi Olsztyn Lakers przegrali tylko raz: na wyjeździe z klubem Bydgoszcz Archers. Od tamtej pory „Jeziorowcy” kontynuowali znakomitą serię sześciu kolejnych zwycięstw z rzędu.

W półfinale pokonali Rhinos Wyszków. Dzięki temu naszym zawodnikom udało się po raz pierwszy w historii awansować do I ligi. Podczas sesji olsztyńskiej Rady Miasta, która odbyła się w środę (26 października) przedstawiciele władz miasta podziękowali zawodnikom za zaangażowanie i pogratulowali historycznego sukcesu.

csm_sesja-lakers_7bed5caa0a

W rozgrywanym w sobotę (29 października) na stadionie w Kortowie „Jeziorowcy” musieli uznać wyższość rezerw Panthers Wrocław. Pomimo porażki 13:26 mogą czuć się dumni. Życzymy im sukcesów w I lidze.

Źródło: Olsztyn.eu

naszat