Remont Aquasfery

Od września w największej olsztyńskiej pływalni trwają pracę konserwatorskie. Z uwagi na utrudnienia ceny biletów mają zostać obniżone.

Najważniejszym elementem prac będzie wymiana wody w basenach. Przy tej okazji obiekty będą gruntownie sprawdzone. – Wrzesień jest dla nas jedyną okazją do przeprowadzenia prac, które zapewnią funkcjonowanie Aquasfery przez następny rok – wyjaśnia kierownik pływalni Wodnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego, Tomasz Dunalski. – Część prac, które planujemy na wrzesień nie może być przeprowadzona w czasie normalnego funkcjonowania obiektu.

Jako pierwszy ma zostać wyremontowany basen olimpijski. Prace konserwatorskie rozpoczęły się już 1 września i potrwają do 18 września. Obiekt czeka gruntowne czyszczenie, przegląd ruchomego dna, sprawdzenie kafelków, kontrola oświetlenia oraz uzdatniania wody.

W części rekreacyjnej (remont będzie przeprowadzony w dniach od 19 do 30 września) zostaną przeprowadzone podobne prace. Dodatkowo, zostaną sprawdzone także zjeżdżalnia oraz sauny. Drobne prace są przewidziane także w szatniach oraz holu. Oprócz tego pracownicy zaktualizują Elektroniczny System Obsługi Klientów.

Dostęp do obiektów będzie utrudniony, dlatego też kierownictwo obiektu pomyślało o wrześniowej promocji. W godz. od 8 do 21.45 bilety godzinne, bilety open a także rodzinne i grupowe będzie można zakupić o 50 proc. taniej.

Źródło: Olsztyn.eu

naszat