Gratka dla fanów pierogów

W sobotę w miejscowości Biesowo w gminie Biskupiec odbędzie się X Warmińska Uczta Pierogowa. Gospodynie z 8 lokalnych sołectw przygotowały łącznie blisko 50 tys. pierogów!

warminska-uczta-pierogowa

Impreza jest popularna nie tylko na Warmii i Mazurach. Już od 10 lat do Biesowa przyjeżdżają smakosze pierogów z całej Polski. Podczas pierwszej edycji gospodynie przygotowały 2 tys. pierogów, które rozeszły się w ciągu pół godziny. Z każdym rokiem liczba tych smakołyków wzrasta. Podczas poprzedniej edycji było ich 43 tysiące.

Jeżeli chodzi o nadzienie to dominują pierogi tradycyjne, ale w ofercie będą także bardziej egzotyczne, np. z rybą. Komisja będzie je oceniać, wybierze najlepsze i nagrodzi. Tegoroczne jedzenie przygotowały panie z Biesowa, Czerwonki, Wilim, Bredynek, Rasząga, Rzecka, Kobułt oraz Kolonii Biskupiec.

Jednak samo zajadanie się pierogami to nie jedyna atrakcja, którą w planach mają organizatorzy imprezy. Z pewnością dużą popularnością będą się cieszyć warsztaty i pokazy kulinarne Sylwii Malinowskiej, finalistki telewizyjnego show MasterChef. Oprócz tego będą także stoiska z produktami regionalnymi, występy muzyczne, zabawy oraz konkursy. Na scenie wystąpi zespół Toples, będzie można obejrzeć także pokaz flamenco.

X Warmińska Uczta Pierogowa rozpocznie się w sobotę (13 sierpnia) w południe od tradycyjnej mszy w Biesowie.

naszat
One Comment