Ułatwienia dla rowerzystów nad Krzywym

Olsztyn wzbogacił się o kolejny odcinek rowerowy wzdłuż największego z miejskich jezior. Trasa ma długość 2,5 km i wiedzie od Słonecznej Polany do Łupstychu. Wiedzie słynnym czarnym szlakiem, czyli malowniczą drogą wzdłuż akwenu.

rower

Nową atrakcję dla rowerzystów stworzyło Nadleśnictwo Kudypy. – Ścieżka została oczyszczona i poszerzona – opisuje Paulina Rutkowska z Nadleśnictwa Kudypy – po tym jak miasto zagospodarowało tereny wokół jeziora musieliśmy się dostosować i zadbać także o nasz fragment lasu.

Dzięki tym zabiegom od teraz łatwiej jest przejechać na rowerze 18-kilometrową pętlę otaczającą jezioro Ukiel. Co prawda odcinek biegnący od Łupstychu przez Gutkowo do Likus nie jest jeszcze w pełni przystosowany dla rowerzystów, ale miasto planuje przebudowę ulicy Żurawiej, po której wiedzie znaczna część tego szlaku.

– Od wczesnej wiosny otrzymywaliśmy liczne pytania o możliwość okrążenia jeziora na rowerze, stąd inicjatywa Nadleśnictwa Kudypy z pewnością bardzo ucieszy mieszkańców Olsztyna oraz turystów wypożyczających rowery w CRS Ukiel- mówi Mirosław Arczak, olsztyński oficer rowerowy. – Dzięki nowemu odcinkowi trasy, pojawiają się nowe cele wycieczek, ponieważ bardziej dostępne staje się Arboretum w Kudypach, Sanktuarium w Gietrzwałdzie, do którego prowadzi Szlak Jakubowy, oraz oczywiście wygodniejsza i bezpieczniejsza jest teraz jazda dookoła jeziora.

Warto pamięrać, że do Łupstychu kursuje komunikacja miejska, co więcej przewóz rowerów jest darmowy.

Źródło: Olsztyn.eu

naszat